AdClick.PolishBux.pl » PolishSites.pl

 (Głosów #: 2)

adclick.polishbux.pl

 

 

ZAROBIAJ NA SWOJEJ SRTONIE WWW - REKLAMA KONTEKSTOWA

 

 

Jedną z metod zarabiania na małej, jak i większej stronie WWW, jest reklama kontekstowa. Wyświetlanie reklam pozwala generować zyski z hobbistycznie prowadzonych stron, ale staje się także częścią modelów biznesowych dużych portali internetowych. 

Czym jest reklama kontekstowa? 
Jest to typ reklam tekstowych i graficznych, które dostosowują się do treści serwisu. Oznacza to, że jeśli prowadzisz stronę na temat samochodów sportowych, to ukażą się na niej reklamy firm motoryzacyjnych lub firm oferujących ubezpieczenia samochodowe. 
Reklamy zostaną automatycznie dobrane na podstawie treści serwisu (chociaż mechanizm ten nie zawsze działa idealnie). 
To rozwiązanie ma istotne zalety. Wyświetlane reklamy są na ogół dostosowane do zainteresowań czytelników serwisu.
Dla reklamodawców oznacza to większą szansę na zainteresowanie ich ofertą, a dla wydawców więcej kliknięć w reklamę. 

Webmaster chcący wyświetlać reklamy kontekstowe musi tylko zarejestrować się w jednej z kilku sieci reklamowych i umieścić na stronie odpowiedni kod. O resztę zadba sieć przyjmująca rolę pośrednika między wydawcami reklam, a reklamodawcami. W systemach reklamy kontekstowej obowiązują inne zasady, niż w typowych sieciach reklamowych. Przede wszystkim nie są wyświetlane inwazyjne reklamy, które np. zasłaniają pół okna przeglądarki (albo i całe). Nie są więc one tak irytujące dla użytkowników i nie generują przypadkowych kliknięć podczas prób ich zamknięcia. 
Reklamy rozliczane są w modelu Pay Per Click (w skrócie PPC), czyli płatności za każde kliknięcie. W tradycyjnych kampaniach reklamowych prowadzonych np. w dużych portalach horyzontalnych pod uwagę brana jest liczba wyświetleń. W modelu PPC reklamodawca płaci tylko i wyłącznie za faktyczne zainteresowanie jego ofertą.

 

 

adclick.polishbux.plNasz system wykrył że przeglądasz stronę jako Gość.
Aby korzystać z wszystkich funkcji stony Zarejestruj się lub Zaloguj się na stronie.
Komentarze (0)
Linki
Reklama 160x600 px

Reklama 125x125 px
    Surfow.pl - Innovative traffic exchange system!